Endopeel Tekniği

Patentli bir ürün olan Endopeel  kas tonusunun (geriminin-gerginliğinin) artmasını sağlayarak, sarkma ve kırışıklıkları azaltan karbolik asit etken maddesinden oluşur. Yağ asitlerinden yapılmış bir preparat olup, kas lifleri arasında boşluklar oluşturarak 6-8 ay sonra eski haline dönebilen, hızlı bir kas kütlesi liftingi yaratır.

 

ENDOPEEL 6-8 aylık bir süre için, hemen sonuç veren (yaklaşık olarak 30 dk içinde) yüz veya vücut liftingi elde etmek üzere patentli bir kimyasal yöntem kullanılarak progresif medikal lifting gerçekleştirmeye yönelik tıbbi bir tekniktir.

Bu tekniğin uygulamasında İsviçreli hekim Prof. Dr. Alain Tenenbaum’un geliştirdiği DocTNB isimli ürün kullanılmaktadır. Yüz cerrahisi alanında uzmanlaşmış olan Prof. Dr. Tenenbaum’un geliştirmiş olduğu DocTNB, ENDOPEEL tekniğinin ürünü olarak aralarında İsviçre, İtalya, Fransa, Meksika’nın da bulunduğu çeşitli Avrupa ve dünya ülkelerinde 13 yıldır kullanılmaktadır.

Endopeel Nasıl Uygulanır?

Sarkmanın veya kırışıklığı giderilmesi istenen bölgenin kas dokusu içine enjekte edilerek kullanılmaktadır. Uygulamanın konforlu olması için öncesinde 30-45 dk’lık lokal anestezik kremler kullanılmaktadır.

Ham maddesi yer fıstığından elde edilen ve yağ asitlerinden oluşan Endopeel  enjekte edildiği kasın gerginliğini arttırarak lifting sağlamaktadır. Böylece hem sarkmaları toparlamakta hem de üzerindeki cildin gerilmesini de sağlayarak kırışıkları gidermektedir.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Endopeel  uygulaması ile etkinlik 10-30 dakika gibi kısa bir sürede oluşmaya başlamaktadır. Uygulama sonrası etki 6-8 ay civarında devam etmektedir. Bu süre sonunda tamamen geriye dönüş olduğu için yıllarca ardışık uygulamalar rahatlıkla yapılabilmektedir. Tekrar eden uygulamalar sonucu, Endopeel  etki süresi de uzamaktadır. 6-8 ayda bir yapılabildiği gibi 2 ayda bir idame tedavisi şeklinde de uygulanabilmektedir.

Avantajları Nelerdir?

Endopeel Sağlık Bakanlığı ve Avrupa CE onayına sahiptir ve bu yüzden güvenle uygulanmaktadır. Endopeel cerrahi müdahale olmadan çok hızlı bir süre içerisinde (30 dakiakada) ağrısız ve acısız bir şekilde sarkmalardan kurtulmanın ve kırışıklıkların azaltılmasında önemli bir avantaj sunar. Yara izi, nekroz, sinir hasarı gibi riskleri yoktur.  Uygulanan bölgelerdeki kasların botulinum toksin enjeksiyonlarındaki  gibi hareketsiz hale gelmemesi ve mimiklerin kaybolmaması yine önemli avantajlarından biridir. Fakat kırışıklıkların giderilmesi açısından botulinum toksinlerinin bir alternatifi olamayıp birbirlerini tamamlayıcı olarak iş görmektedirler.

error: Korumalı İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim