Dolgu İle Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma işleminde cerrahi müdahale olmadan “Dolgu ile kaş kaldırma” yöntemi uygulanır. Kaşların yukarı kaldırılması, kaş düşüklüğü adına pratik ve son derece başarılı bir yöntem olmuştur. Kaş bölgesinde gereksinim duyalan bölgelere yeterli miktarda toksinin enjekte edilmesi ile işlem tamamlanır.

Dolgu ile kaş kaldırma kadınlar ve erkekler tarafından büyük ilgi görmektedir. Çünkü kaşlar suratın ifadesini değiştirir. Kaşlara yapılan küçük bir işlem yüz ifadesini değiştirdiği gibi daha alımlı bir görünüm de verebilir. Çekicilik kaşlarla da ilgili bir durumdur. Kadınlar kaş düzenlemesi için kendi yöntemlerini kullanabiliyor. Ama bir noktadan sonra kaş kaldırma konusunda daha kalıcı ve etkili yöntemlere ihtiyaç duyuluyor. Bu durumda kaşların daha estetik bir görünüme sahip olması adına kaş dolgusu yapılabilir.

Dolgu İle Kaş Kaldırma Yöntemi

Ameliyatsız dolgu ile kaş kaldırma yöntemi, cerrahi operasyon olmak isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Göz çevresindeki kasların gevşemesi olumlu sonuç için önemlidir. Diğer taraftan alın kasları için de aynı sonuç geçerlidir. Kaşların yay gibi ve daha kalkık durması kaş uçlarıyla da önemli oranda ilgilidir. Bu nedenle kaşların uç kısmına da dolgu uygulanarak bir kavis oluşması sağlanır. Fakat bu ek uygulama konusunda dikkatli olunmalıdır. Çünkü adından da anlaşılacağı gibi ek bir uygulamadır. Yani normal şartlarda kaş kaldırma dolgu için alın bölgesine yapılan dolgu göz çevresine yapılan dolgu yeterlidir. Ek bir uygulama olduğundan kaş uçlarına verilen dolgu iyi ayarlanmalıdır. Genelde 5 ile 10 ünite arası yeterli gelmektedir. Kaşlar yukarı doğru yarım santime kadar kaldırılabilir.

Dolgu ile kaş kaldırma işlemine, kaşın analizi yapılarak başlanır. Kişi kaş yapısında olması istediklerini uzmana açık bir şekilde belirtmelidir. Daha sonrasında ise kaşın yapısı kişi ile değerlendirilerek, yüze daha uygun bir yapıya kavuşturulur. Dolgu toksini kaşın gerekli bölgelerine enjekte edilir. İşlemde küçük özel iğneler kullanılır. Acısız ve pratik bir uygulamadır.

Kaş kaldırma yönteminin öncesinde herhangi bir hazırlık yapılması gerekmez. İşlem sonrasında hafif kızarıklık oluşabilmektedir. Oluşan bu kızarıklık bir iki gün içerisinde kendiliğinden iyileşme gösterir. Ayrıca işlem sonrasında kaş yapısındaki düşüklük ve yorgun ifade giderilmiş olunur.

“Kaş dolgusu, kaş yapısındaki orantısızlıkları ve düşüklükleri gidermesi ile daha estetik bir görünüm sağlar.”

Kaş kaldırma işleminde botoskun kalıcılık süresi, dört ile altı ay arasında etkiye sahiptir. Ancak bu süre kişiye göre farklılık gösterebilir. ilk dört ay %60 oranınında kalıcılık sağlarken, sonraki iki ay etkisinde azalma görülür. Fakat düzenli dolgusu işlemi ile bölgedeki kalıcılık süresinin artığı araştırmalar ile gözlemlenmiştir.

Dolgu İle Kaş Kaldırma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş kaldırma işleminin başarılı olabilmesi için bazı noktalara dikkat edilmelidir.

  • İlk aşama kaş tasarımıdır. Çünkü herkesin kendi yüzüne uygun kaş biçimi farklıdır. Yüz ifadesini önemli ölçüde değiştirecek olan kaş tasarımı dikkatle yapılmalıdır. Bunun için oran hesaplanması bir uzman tarafından yapılmalıdır.
  • Kaş kaldırmada doz iyi ayarlanmalıdır. Çünkü gereğinden fazla enjekte edilen dolgu kişinin ifadesini bozabilir hatta ifadesiz bir görünüme sebep olabilir.
  • Sonuç almak için 1 hafta beklenmelidir. Hafta içinde etkisini göstermeye başlayacaktır.
  • Yöntemin sonucunda ciltte iz kalmaz.
  • Genel olarak dolgu ile kaş kaldırma işleminde komplike bir durum söz konusu değildir.
error: Korumalı İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim