Selülit Tedavisi

Selülite genellikle 25 ile 35 yaşları arasında görünür olmaya başlar ve zamanla giderek kötüleşir. Selülit sorunun çeşitli evreleri var. Cilt sıkıştırıldığında bile selülit görünümü ortaya çıkmıyorsa en şanslı olduğunuz evredesiniz demektir.

Eğer sadece cildinizi sıkıştırıldığınız zaman selülit ortaya çıkıyor ilk evredesiniz demektir. İkinci evrede selülit sadece ayakta dururken görünür. Üçüncü evrede ise hem ayakta dururken hem de yatarken görünür. Selülitin ilk evrelerinde birkaç mezoterapi seansı tedavi için yeterli olurken, ileri safhalarında çok daha fazla sayıda mezoterapi seansı gerekecektir. Tedavinin hızı ve başarısı için erken teşhis ve tedavi çok önemli.

Mezoterapinin Kullanım Alanı

Günümüzde mezoterapi günümüzde estetik tedavilerinde yaygın olarak kullanılıyor. Bunlar arasında selülit tedavisi, yüz gençleştirme ve saç tedavisi en başlarda yer alıyor.

Mezoterapinin içeriği çeşitli vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve homeopatik ilaç karışımından oluşur. Elde edilen bu karışım mikroenjeksiyon tekniğiyle cildin orta tabakasına enjekte edilir. Mikroenjeksiyon işleminde kullanılan ince uçlu iğnelerin büyüklüğü 4 ile 6 mm arasındadır. Bu işlemle içerik direkt hedef dokuya enjekte ederek bölgenin tedavisi sağlanır.

Mezoterapi tedavisinde ince uçlu iğnelerle enjekte edilen karışım kılcal damarları harekete geçirerek kanlanmanın artmasını sağlar. Bu sayede bağışıklık sistemini harekete geçirerek hedef bölgenin onarılmasını sağlar. Selülit tedavisinin yanı sıra cilt yenileme, lifting, leke giderme, bölgesel incelme ve saç tedavisinde de oldukça etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Selülit Tedavisinde Mezoterapinin Faydaları

Selülit tedavisinde sorunlu bölgelere özel mezoterapi ilacı uçlu iğneyle enjekte edilir. Enjekte edilen özel ilaç bölgedeki yağ bloklarını azaltarak dolaşımını artırır.Uygulamaya düzenli olarak devam edilirseselülit azalmaya başlar.

Mezoterapinin faydaları arasındabölgede incelme sağlarken beraberinde sıkılaşma ve şekillenme de sağlamasıdır. Kadınlarda özellikle gebelikten sonraki sarkma problemlerinde ve yaşlanmaya bağlı kol altı sarkmalarında oldukçaetkili sonuçlar elde edilebilir.

Mezoterapinin Uygulama Sıklığı Ve Süresi

Mezoterapi tedavisi kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 8 ile 10 seans sürer ve ortalama 10-15 dakikada tamamlanır.

Seans aralıkları minimum 5 ila 7 gün arasında olmaktadır. Tedaviden sonra kişi normal hayatına ara vermeksizin devam edebilir. Üçüncü seanstan sonra sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.

error: Korumalı İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim