Yanak Dolgusu

İyi bir görünüm demek canlı ve sağlıklı bir yüze sahip olmak demektir. İnsanlar önce yüzünüze bakar ve sizinle ilgili düşünceleri de bu sırada şekillenir. Yüzün canlı ve sağlıklı görünümü de sizi güzel olarak nitelemelerinin sebebi olacaktır. Yüz, diğer bölgelere nazaran daha fazla gözenekli bir yapıya sahiptir ve bunun yanı sıra cilt yapısı da burada daha kalındır. Kemikler ise yüz bölgesinde sınır çizgilerini çeker ve belli noktaları belirginleştirir. Bunun yanı sıra cilt ile kemikler arasında kaslar ve de bol miktarda yumuşak dokular yer alır. Genel olarak, burun kenarlarından başlayan yanaklar, ön kısımda daha az hacimlidir. Gözün dış ve alt kısımları ise bu noktalara nazaran daha hacimli ve daha yüksek seviyededir. Kulak önüne doğru yaklaşıldığında ise yine hacmin azaldığı görülmektedir. Kişilerin güzel olarak tanımlanmasını sağlayacak olan ideal yanakların ise orta ve ön bölümlerde hacimli olması gerekmektedir. Bu yüzden bu noktalara yapılan dolgu uygulamaları, daha sağlıklı ve daha alımlı bir yüz hattının çizilmesi anlamına gelir.

Kimler Yanak Dolgusu Yaptırabilir?

Yanak dolgusu, pek çok kişi için, pek çok farklı sebeple gerekli olabilir. Bazen çeşitli deformasyonlar geç yaşlarda yanak dolgusunu gerekli kılarken, bazen de ilerleyen yaşın olumsuzluklarını silmek üzere yanak dolgusu gerekli görülmektedir. Bu yüzden farklı yaş gruplar, farklı gerekçeler ile yanak dolgusu yaptırmaktadır. Ancak işin biraz daha prosedür ve gereklilik kısmına bakacak olursak, 18 yaş itibariyle yanak dolgusu yaptırmak mümkündür. Ancak böyle genç yaşlarda başvurular olduğunda, doktorlar biraz temkinli yaklaşıp, bu işlemin gerçekten gerekli olup olmadığı konusunda inisiyatif kullanabilirler. FDA bu noktada 21 yaş itibariyle uygulama yapılmasını uygun bulmaktadır.

Spesifik olarak yanak dolgusunun gerekli olduğu kişiler ise yaşlanma etkileri ile birlikte elmacık kemiği noktasında hacim kaybetmiş olanlardır. Ayrıca zayıf yanaklara sahip olanlar için de bu işlem gerekli olabilir. Bu durumu ise doktorunuz ile görüşüp netleştirmeniz daha doğru olacaktır.

Uygulama süresi ne kadardır?

Yanak dolgusu uygulaması basit ve zahmetsiz bir işlem olarak tanımlanır. Diğer taraftan uygulama süresi ve de uygulama sonrası süreç de merak konusu. Ancak bu noktada da endişe edecek bir durum söz konusu değil. Çünkü sadece 15 – 20 dakikalık bir işlem ile beklenen muhteşem sonuçlara kavuşulabiliyor. 15 – 20 dakika süren işlemin hemen arkasından sonuçları birebir görebilecek olmanız ise cabası. Uygulamanın ardından günlük yaşamınıza dönebilecek, işe gidebileceksiniz. Sizce de harika değil mi? Zaten yanak dolgusu işlemini cazip kılan özelliklerden biri de bu durumdur. Tüm yüz dolgusu uygulamalarında aynı süreç geçerli olduğundan, en dertsiz estetik işlemlerden biri olan nitelenmektedir. Daha hacimli ve daha canlı, sağlıklı bir yüze sahip olmak işte bu kadar kolay. 15 – 20 dakikanızı ayırmanız, dolgun yanaklara, şekilli bir yüze sahip olmak için yeterli.

Yanak dolgusu yaptırmanın yan etkileri var mı?

Eğer bir cerrahi işlem söz konusu ise daha fazla risk ve yan etkiden söz edilebilir. Hatta tehlikeler de söz konusu olabilir ancak yanak dolgusu işlemi basit bir işlemdir. Anestezik kremler ile bölgesel uyuşturma yapılacak, sadece enjeksiyon ile işlem tamamlanacak. Üstelik uygulanan dolgu maddesi de doğal olduğundan risk yok denecek kadar azdır. Ancak bununla birlikte bazı özel durumlarda enjeksiyon sonrasında hafif kızarıklık, şişlik ve benzeri durumlar söz konusu olabilir. Ancak yine korkacak bir durum yok, çünkü bu durum geçici olacaktır. Kısa süre sonra ortadan kalkacağı için korkulmaması konusunda uyarıda bulunulmaktadır. Doktorunuz zaten sizi bu sürecin riskleri ile ilgili olarak bilgilendirecek, beklentilerinizi de şekillendirecektir. Korkusuzca yaptırabileceğiniz yanak dolgusu, mükemmel sonuçlar ile sizi karşılaştıracak, bunun yanı sıra sorunsuz bir süreç ile mümkün olacak. Herhangi bir olumsuz reaksiyona karşı ise iyi bir doktor seçmek, güvenilir bir merkezi tercih etmek çok önemli.

error: Korumalı İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim